Automatyka, pneumatyka, narzędzia pomiarowe, czujniki, sterowniki PLC, akcesoria pneumatyczne, enkodery, falowniki, programowanie sterowników plc i paneli HMI, kompresory, sprężarki | Tools4experts.

Masz pytania?

797 943 466 25-304 Kielce, ul. Duża 6

Kompresory i sprężarki


Jak wybrać odpowiedni kompresor lub sprężarkę ? Który do warsztatu, a który do małej firmy czy średniej firmy przemysłowej? Często spotykamy się z pytaniami, który z kompresorów nadaje się do danej pracy. Postaramy się na nie odpowiedzieć wraz z krótką charakterystykę rozwiązań.


Kompresory tłokowe

Na początek kompresory tłokowe, czyli podstawowe wyposażenie każdego warsztatu samochodowego lub innego. Często, jako dodatkowe akcesorium usprawniające pracę maszyn stosowana jest sprężarka tłokowa. Takie urządzenie zajmuje się jedynie sprężaniem i oczyszczaniem powietrza. Najczęściej składa się ze zbiornika, w którym gromadzi się sprężony gaz oraz wydajnego silnika. Kompresory, sprężarki tłokowe czy kompresory śrubowe nie należą do nowych rozwiązań technologicznych. Stosowane są od kilkudziesięciu lat, co pozwoliło na ich udoskonalenie i usprawnienie funkcjonowania m.in. przez zastosowanie ocynkowanych zbiorników czy paneli sterujących HMI. Obecnie możemy zaoferować sprzęt, który charakteryzuje się wysoką kulturą pracy. Urządzenia działają spokojnie oraz bez pulsacji, a zasilane są najczęściej prądem sieciowym. Dzięki temu stale zapewniają właściwe ciśnienie w zbiorniku i umożliwiają zastosowania narzędzi zasilanych powietrzem. Do małych warsztatów i zastosowań domowych czy rzemieślniczych używane są sprężarki tłokowe z napędem bezpośrednim. Dostępne są w zakresie wydajności od 12 do 15,6 m3/h. Innym rozwiązaniem mogą być sprężarki z napędem pasowym tzn takie w których silnik jest połączony przez przekładnię pasową z agregatem sprężarkowym. Natomiast w miejscach z ograniczoną przestrzenią sprawdzają się sprężarki z napędem pasowym pionowe. Zakres wydajności od 29 do 50 m3/godz.


W naszej ofercie znajdziemy kompresory serii profesjonalnej Gudepol gd gdc gdv i przemysłowej hd i hdtv wersje poziomie jak i pionowej:

  • HD - sprężarki tłokowe HD - urządzenia przemysłowe
  • GD HIT - kompaktowe kompresory na zbiorniku moc od 2,2 kW do 4 kW
  • GD SMART - kompaktowe kompresory na zbiorniku moc od 5,5 kW do 15 kW
  • GD NKSI - wolnostojące kompresory o zakresie mocy od 7,5 kW do 15 kW
  • GD NKSA - wolnostojące kompresory o zakresie mocy od 15 kW do 22 kW
  • GD NKSB - wolnostojące kompresory o zakresie mocy od 30 kW do 45kW

Kompresory tłokowe są wciąż najczęściej wybierane, choć trzeba pamiętać o ich niższej wydajności niż kompresorów śrubowych i możliwości pracy 50/50. Standardowe ciśnienie wacha się w przedziale 8-15 barów. Prosta budowa i mobilność przesądza o popularności rozwiązania, różne są tylko rozwiązania: napęd bezpośredni lub pasowy lub pasowe pionowe gdv. Wolnoobrotowa żeliwna pompa w połączeniu ze zbiornikiem 100% ocynkowanym z zewnątrz i wewnątrz daje możliwość długiej i ekonomicznej eksploatacji. Najpopularniejesze modele to m.in. HD 75-500-900 HD50-270-700 czy HD75-270-900. Poszczególne modele mogą by wyposażone w obudowę dźwiękochłonną HDS obniżającą poziom hałasu, ale pozwalającą na czynności serwisowe w razie potrzeby.


Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem w wielu producentów w tym Gudepol i Beko Technolgies Pneumat Katowice producenta kompresorów, sprężarek i pneumatyki. Za darmo na terenie Katowic, Krakowa, Poznania, Warszawy, Łodzi, Kielc, Lublina, Rzeszowa, Białegostoku i okolic dokonujemy bezpłatnego doradztwa i wyceny. Wszystkie produkty Gudepol i osprzęt pneumatyczny znajdziecie Państwo w naszej ofercie, prosimy o kontakt emailowy telefoniczny lub skorzystanie ze sklepu internetowego www.kompresorykielce.pl lub www.kompresorywarszawa.pl Od roku 1996 firma Gudepol wprowadziła do swojej oferty wszystkie niezbędne elementy do budowy instalacji pneumatycznej. Obecnie Gudepol jest w stanie wykonać instalacje pneumatyczną od podstaw: począwszy od sprężarki, poprzez linię sprężonego powietrza, system uzdatniania łącznie z pełnym zestawieniem filtrów, separatorów oraz osuszacza powietrza (stacja przygotowania powietrza) a skończywszy na narzędziach pneumatycznych. W zależności od zastosowania i rodzaju stacji przygotowania powietrza użytkownik jest w stanie uzyskać odpowiednią klasę czystości powietrza.


Sprężarki śrubowe

Sprężarki śrubowe to urządzenia, które są bardzo wydajne, przydadzą się w większych firmach przemysłowych i wszędzie tam gdzie zużycie sprężarki jest wysokie. Jedną z podstawowych zalet jest cicha praca, wysoka wydajność i możliwość pracy bez znaczących przerw. Sprężarki dostępne są jako urządzenia niezależne jak i z możliwością zabudowy na zbiorniku wraz z osuszaczem. Dlatego w naszej ofercie znalazły się sprężarki w zakresie 19 do 480 m3/godz. Dodatkowo sprężarki śrubowe typu HIT, SMART występują w wersji VT - wbudowana stacja uzdatniania powietrza. Sprężarki Smart wyposażone są w panel mikroprocesorowy układu sterowania L9 na którym możemy odczytać parametry pracy kompresora, panel może zapamiętać potencjalne usterki. Porty pozwalają na podpięcie komputera i możliwość zdalnego monitorowania i sterowania kompresorem. Zainstalowanie elektronicznego przetwornika ciśnienia pozwala na bardzo precyzyjne sterowanie ciśnieniem roboczym. W sprężarkach śrubowych VSI IVSA panele sterujące z możliwością programowanie podstawowych parametrów pracy i zabezpieczenia są w standardzie. Napęd to silnik elektryczny klasy IP55. Dla kompresorów śrubowych wdrażane są u różnych producentów rozwiązania sterowania w chmurze internetowej- przeglądanie dziennika alarmów, czasu pracy kompresora, konieczności wymiany filtrów. Wszystkie kompresory śrubowe są montowane w centrali firmy Gudepol, która znajduje się w Legnicy, podzespoły są sprowadzane z Włoch. Gudepol prowadzi swoją działalność na terenie całego kraju poprzez swoje oddziały w Lublinie Łodzi Poznaniu Krakowie Katowicach i Warszawie, oraz poprzez sieć dystrybutorów, dzięki czemu nasz pełen serwis gwarancyjny i pogwarancyjny jest w stanie dotrzeć do każdego urządzenia naszej firmy w kraju w ciągu 48h .


Zastosowanie profesjonalnych sprężarek i oczyszczanie wraz z filtracją.

W niemal wszystkich branżach przemysłowych sprężone powietrze to ważny nośnik energii. Sprężarka spręża zasysane z otoczenia powietrze do wymagananego poziomu ciśnienia. Bez odpowiednich systemów uzdatniania zanieczyszczenia docierają do sieci sprężonego powietrza. Niemal niewidoczne gołym okiem zanieczyszczenia zawarte w otaczającym nas powietrzu może mieć zły wpły na pracę sieci sprężonego powietrza, jakość produktów, zdrowie konsumentów i pracowników obsługi.


Filtracja

Sprężone powietrze w kompresorze zanim dotrze do miejsca jego wykorzystania musi zostać oczyszczone z aerolozoli, oleju i cząstek stałych. Zanieczyszczenia wprowadzane przez powietrze atomosferyczne i sprężarkę mogą uszkodzić poważnie maszyny produkcyjne i zanieczyścić produkt końcowy. Polecamy urządzenia filtracyjne niemieckiej firmy Beko Technologies współpracującej na świecie z największymi firmami motoryzacyjnymi. Filtry powietrz Clearpoint zapewaniją czystość sprężonego powietrza w każdej klasie jakości, oszczędzając energię i redukując znacznie koszty. Do 16 bar filtry Clearpoint są dostępne z wytrzymałą aluminiową obudową i złączem gwintowanym lub jako spawany zbiornik ze złączem kołnierzowym. Zawierają wkład filtracyjny 3eco, który redukuje spadki ciśnienia. Nasi przedstawiciele Beko Technologies w Warszawie, Rzeszowie, Poznaniu, Lublinie, Łodzi i Krakowie odpowiedzą na państwa pytania.


Osuszacze

W procesie sprężania uczestniczy wiele substancji zanieczyszczających o różnym pochodzeniu. Aby osiągnąć oczekiwaną klasę powietrza należy określić normę czystości powietrza na wejściu do zbiornika. Wilgoć stanowi stałe zagrożenie dla cyklu roboczego. Polecamy systemy Beko Technologies Germany i asortyment osuszaczy chłodniczych, membranowych i adsorpcyjnych, co daje szeroki zakres osuszacznia. Możemy uzyskać ciśnieniowy punkt rosy w zakresie od +15 di -70 stopni C dla dowolnego punktu przepływu objętowościowego. Osusacze membranowe chrakteryzują się tym, że osuszają sprężone powietrze za pomocą wysoko selektywnych membran. Możliwe jest uzyskanie ciśnieniowuych puntków rosy od +15 do -40 stopni Celsjusza. Z tego właśnie powodu te urządzani mają uniwersalne zastosowanie w większości warunków pracy. Osusacze Beko Technologies Drypoint M eco control mają możliwość regulacji, a do samego osuszania nie jest potrzebny prąd. Osusacze ziębnicze są stosowane wszędzie i traktowane jako standard technologiczny w systemach sprężonego powietrza. Wykorzystują one bardzo ekonomiczny sposób osuszania sprężonego powietrza. W przypadku zmiennych natężeń przepływu można znacznie obniżyć zużycie energii dzięki Drypoint RA eco i inteligentnemu układowi sterowniczemu. Tam gdzie warunki pracy są stabilne osuszacze Drypoint RA są najbardziej efektywnym i markowym rozwiązaniem. Duża paleta modeli standardowych i regulacji pozwala na oszczędność i bezpieczeństwo układu osuszania. Lwią część kosztów cyklu pracy osusacza ziębniczego stanowią koszty bieżącej eksploatacji. Dzięki eksploatacji dostosowanej do potrzeb konkretnego urządzenia osuszacze serii eco pozalają na redukcję kosztów całkowitych dla pierwszych 5 lat użytkowania o ponad połowę. Osusacze adsorpcyjne są niezbędne w mniej korzystnych warunkach pracy i wyższych natężeniach przepływu powietrza. Osusacze asorpcyjne na zimno beko technologies dzięki zastosowaniu wysokiej jakości komponentów są wyjątkowo wytrzymałe i przewidziane do długoletniej eksplotacji. Posiadają szeroki zakres objętowościowego natężenia przepływu od 10 do 8200 m3/h i ciśnienia od 4 do 420 bar. Koszt eksplotacji również jest korzystny dzięki stale niskiemu spadkowi ciśnienia na przestrzeni lat. Osusacze adsorpcyjne z regeneracją ne ciepłe beko technologies everdry to system zbudowany według indywidualnych wymagan i potrzeb klientów w celu wykorzystania znormalizowanych efektywnych koncepcji. Dizęki temu złożone zadania związane z osuszaniem sprężonego powietrza o dużym strumieniu objętości są rozwiązywane niezwykle efektywnie ekonomicznie. O koncepcji osusacza decyduje nie tylko technologia, która jest ogólnie dostępna i rozwiązania standardowe, ale też indywidualna potrzeba pod względem stawianych przed nią zadań. Rozwiązanie posiada trzy zmienne koncepcje podstawowe regeneracja za pomocą powietrza z dmuchawy, łączone uzdatnianie z osuszacza chłodniczego i adsorpcyjnego oraz desorpcja za pomocą ciepła sprężania.


Oczyszczanie kondensatu

Na niemal wszystkich etapach procesu uzdatniania sprężonego powietrza powstaje kondensat. Zazwyczaj zawiera olej i cząstki stałe. Dlatego w celu uzyskania optymalnej jakości powietrza do każdego możliwego zastosowania odprowadzenie kondensatu odgrywa kluczową rolę w procesach sprężania powietrza. Profesjonalna obsługa odprowadzanego kondenstatu jest zapewniona przez system mieszaniny olejowo- wodnej Owamat i zapewnia ekonomiczne i niedrogie usuwanie kondensatu., zaś kondensat zawierający emulsję jest oczyszczne w przez separatory reakcyjne Bekosplit. Tak oczyszczony kondensat może być odprowadzony bezpiecznie do kanalizacji jako uzdatniona woda. Beko Technologies to światowy lider w branży odprowadzania kondensatu Bekomat to pierwszy elektroniczny dren z kontrolą poziomu kondensatu, który dzięki sterowaniu elektronicznemu minimalizuje koszty eksploatacyjne (ponad 4 miliony sprzedanych na świecie drenów kondensatu Bekomat). Pomiary strumienia przepływu pozwalają śledzić zużucie w danym miejscu i sprawdzać czy wszystkie dalsze elementy są dostatecznie zasilane sprężonym powietrzem. Oprócz tego odwzorowanie strumienia przepływu, strumienia i jego prędkości pozwoli nam ocenić optymalizację i przejrzystość kosztów kompresora. Polecamy w tym celu urządzenia z serii Metpoint FLM, nasi specjaliści mogą również dla Państwa dokonać pomiarów na zlecenie. Pomiary charakteryzują się wysoką dokładnością poniżej 0,5% granicą błędu. Rejestrować dane urządzenia możemy przy pomocy mobilnego Metpoint BDL i wizualizować najpotrzebniejsze dane. Mamy w ofercie również osuszacze ziębnicze adsorbcyjne separatory wyrzutniki gudepol. Posiadamy również w ofercie szybkozłączki gudepol osprzęt do sprężarek przewody pneumatyczne nitownice pompy, naolejacze, pitolety do przedmuchu,młotki pneumatyzne, nitownice, armaturę, młotki pneumatyczne, szlifierki trzpieniowe pneumatyczne reduktory. Mamy dystrybutorów i serwisantów gudepol w Katowicach Łodzi Lublinie Warszawie Poznaniu Krakowie i Rzeszowie.Promocje

Promocje na kompresory. Nasi Przedstawiciele w Katowice Kraków Warszawa Gdańsk Łódź Lublin mają promocje na następujące sprężarki i kompresory firmy Gudepol: kompresor olejowy Gudepol Sprężarka GD 28-100-270 teraz w cenie tylko 1890 zł netto Sprężarka tłokowa GD 38-200-475 w cenie 2980 zł netto sprężarka Gudepol GD 59-270-650 w cenie 4290 zł nettoPosiadamy szeroki asortyment produktów firmy Gudepol w atrakcyjnych cenach.Nasi przedstawiciele są do Państwa dyspozycji w Krakowie, Katowicach, Warszawie, Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu, Szczecinie, Rzeszowie, Lublinie, Białymstoku Prosimy o zapytania ofertowe przez formularz kontaktowy.

Kompresory i sprężarki - Gudepol - Tools4experts.
Kompresory i sprężarki - Gudepol - Tools4experts.
Kompresory i sprężarki - Gudepol - Tools4experts.
Kompresory i sprężarki - Gudepol - Tools4experts.
Kompresory i sprężarki - Gudepol - Tools4experts.
Kompresory i sprężarki - Gudepol - Tools4experts.
Odwiedź nasz sklep z kompresorami Przenieś do formularza kontaktowego Wróć do strony przycisk allegro